fot. PAP/Marcin Bielecki

Straż Graniczna zatrzymała 10 cudzoziemców przebywających w Polsce nielegalnie

Zatrzymań 10 cudzoziemców nielegalnie przebywających w Polsce dokonała we wtorek Straż Graniczna. Zatrzymani to m.in. obywatele Wietnamu, Rosji, Ukrainy i Gruzji.

Jak poinformował Piotr Niemiec ze służb prasowych Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, wtorkowe kontrole przeprowadzone przez funkcjonariuszy tej jednostki doprowadziły do zatrzymania 10 cudzoziemców. Jak podkreślono, ich pobyt na terytorium Polski był nielegalny.

Kontrole legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzono w Warszawie, Bydgoszczy i Łodzi. Funkcjonariusze sprawdzali, czy cudzoziemcy nie naruszają przepisów pobytowych w naszym kraju lub nie nadużywają procedur związanych z ubieganiem się o ochronę międzynarodową.

„Efektem przeprowadzonych kontroli było zatrzymanie 10 cudzoziemców, którzy w świetle obowiązujących przepisów przebywali nielegalnie na terytorium Polski, a dokładnie nie posiadali wymaganych tytułów pobytowych, nie wykonali decyzji o zobowiązaniu do powrotu lub nie opuścili terytorium RP po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu pobytowego” – przekazał Piotr Niemiec.

Wśród zatrzymanych byli m.in.: obywatele Wietnamu, Rosji, Ukrainy i Gruzji. Cudzoziemcy po zakończeniu postępowań administracyjnych będą musieli opuścić Polskę.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl