fot. PAP/Leszek Szymański

A. Duda: chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostawy gazu do Europy

Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie tego źródła energii do Europy, przede wszystkim do Europy Centralnej – oświadczył prezydent Andrzej Duda, który udaje się w piątek do terminala LNG Sabine Pass w Zatoce Meksykańskiej.

Polski prezydent ma zwiedzić, wraz z sekretarzem energii USA Rickiem Perry’m, terminal eksportowy należący do firmy Cheniere.

„Nie przewiduję podpisywania jakichś umów na terenie gazoportu, umowy zostały podpisane dwa dni temu w Waszyngtonie” – zastrzegł prezydent.

Jak dodał, cieszy się, że te umowy są zawierane, że współpraca się rozwija i że w najbliższych latach przewidywane są bardzo duże dostawy gazu ze Stanów Zjednoczonych.

„Chcemy być silnym hubem, jeśli chodzi o dostarczanie tego źródła energii do Europy, przede wszystkim do Europy Centralnej. To także jest element działania w ramach Trójmorza” – stwierdził Andrzej Duda.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl