7. Dziękczynienie w Rodzinie

W najbliższą sobotę 5 września do Torunia przybędą sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam, by spotkać się na corocznym „Dziękczynieniu w Rodzinie”.

W tym roku spotkanie będzie wyjątkowo uroczyste. Nie będzie się odbywać – jak dotychczas – przy kampusie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, ale na placu przy budującej się świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Spotkanie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem – zarówno wśród osób starszych, jak i młodych. Na radosne świętowanie do Torunia przyjeżdżają całe rodziny. Zarówno babcie, jak i dziadkowie, rodzice oraz dzieci – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

„Dziękczynienie w Rodzinie” zainauguruje modlitwa Anioł Pański. Potem przyjdzie czas na radosne koncertowanie. Na scenie wystąpią: Zespół Trzy Korony, Cygański Tabor, Mali Wierchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz Jacek Silski. O godz. 15.00 zaplanowano modlitwę ku czci Bożego Miłosierdzia. Następnie koncert zespołu TRIM.

Tuż po nim, pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego, ordynariusza diecezji toruńskiej, rozpoczną się uroczyste Nieszpory, podczas których nastąpi wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

W dalszej części programu przewidziano koncerty: Anny i Romualda Spychalskich, Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka, a także ks. bp. Antoniego Długosza z Zespołem Siewcy Lednicy. Na koniec wystąpi Tercet Egzotyczny.

Organizatorzy dziękczynienia zadbali także o zdrowie przybyłych. Już od godz. 11.00 w „Miasteczku zdrowia” przy WSKSiM rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami m.in.: z zakresu onkologii, kardiologii i diabetologii. Na pielgrzymów czeka także bogata i zdrowa oferta kulinarna.

Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się w zdrową żywność – mówi Danuta Zarzycka, właścicielka gospodarstwa ekologicznego z Mogielnicy.

Z naszego gospodarstwa Eko-owoc z Mogielnicy świeże owoce, które są w tej chwili dostępne to są jabłka, gruszki, śliwy, może trochę suszonych owoców oraz przetwory; dżemy bez cukrowe, musy, soki jabłkowe wytłaczane z naszych owoców. Warto przyjść, popatrzeć, dotknąć, wypróbować, posmakować. Jeśli ktoś ma wrażliwe podniebienie, na pewno doceni różnicę między produktem ekonomicznym a konwencjonalnym – zachęca Danuta Zarzycka.

Wzorem lat ubiegłych, specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia – z przystanku przy alei Solidarności oraz z Rubinkowa – do WSKSiM oraz z powrotem. Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Ordynariusz Diecezji Toruńskiej ks. bp Andrzej Suski oraz prezydent Torunia Michał Zaleski. [zobacz więcej


TV Trwam News/RIRM

drukuj