Dziękczynienie za multipleks na Jasnej Górze

Dziś w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze sprawowana była Msza św. za Ojczyznę. Eucharystia była dziękczynieniem za przyznanie TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy KEP ks. abp Wacław Depo, ciesząc się z decyzji KRRiT, zwraca równocześnie uwagę, że jest to także wielka odpowiedzialność dla wszystkich tworzących media by byli odważni w służbie prawdzie.

– Biorę udział w radości, jaką jest decyzja Krajowej Rady. Jednocześnie widzę to opatrznościowo, poprzez pryzmat kolejnego daru, jaką jest decyzja Ojca św. Franciszka w związku z kanonizacją zarówno błogosławionego Jana Pawła II, jak i Jana XXIII. To nie jest przypadek. To są fakty, które musimy odbierać jako obdarowania, ale i wielkie zobowiązania do tego, żeby w tym świecie, który jest tak różnorodny być sobą. Również dzisiaj odbieram z radością, ale i z nadzieją decyzję w sprawie przyznania miejsca na multipleksie dla TV Trwam. Jest to nadzieja dla nas wszystkich, zarówno redaktorów jak i współautorów, współpracowników TV Trwam i Radia Maryja oraz wszystkich innych rozgłośni. Mamy bowiem otwarte pole do wspólnego działania dla służby prawdzie. To jest dla nas szczególne zobowiązanie powiedział ks. abp Wacław Depo.

Metropolita Gdański i delegat KEP ds. Telewizji Trwam  ks. abp Sławoj Leszek Głódź – przypomina, że swoje jednoznaczne wsparcie dla katolickiej telewizji wielokrotnie wyrażali księża biskupi. Ks. abp podkreślał, że Telewizja Trwam jest dobrem dla Kościoła, dla wiernych, a także obywateli.

– To oczekiwanie, które trwało ze strony Kościoła katolickiego w Polsce i wszystkich ludzi dobrej woli zostało spełnione. To dobry znak na przyszłość dla Kościoła jak i dla społecznej harmonii. Tak to należy również traktować. Jednocześnie pragnę życzyć, aby TV Trwam spełniała to oczekiwanie, które na niej ciąży w dziele Nowej Ewangelizacji, w dziele katechizacji, głoszenia Słowa Bożego, a także niesienia Dobrej Nowiny do naszych domów. Jednym słowem: Bogu niech będą dzięki! – dodaje ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź akcentuje, że nie bez znaczenia w staraniach Telewizji Trwam o miejsce na cyfrowym multipleksie pozostaje determinacja wielu osób.

– To wszystko razem ma ogromne znaczenie, ta determinacja tych, którzy utożsamiają się z tym katolickim medium, trwali dzielnie na posterunku, wyrazili swoje pragnienie w wielu formach protestów i oświadczeń. W tym także Konferencja Episkopatu Polski dawała wiele razy dowody tego zatroskania i oczekiwania na tę decyzję – podkreśla ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

RIRM

 

drukuj