69 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę

Z całej Polski na Jasną Górę zmierzają piesze pielgrzymki. Dziś do Stóp Królowej Polski po raz 69 wyruszyła Piesza Rybnicka Pielgrzymka. Jest ona największą z terenu archidiecezji katowickiej.

Śląscy pątnicy dotrą na jasnogórski szczyt 2 sierpnia. Ks. Marek Bernacki, kierownik pielgrzymki – mówi, że wędrowanie do Matki Bożej uczy wiary i Miłości bliźniego.

– Niejako podglądamy Matkę Bożą, jej wiarę, jej postawę zaufania i chcemy nieco zaczerpnąć dla siebie, żeby móc tak jak Ona iść, pielgrzymować, a jednocześnie wierzyć w Syna Bożego taką wiarą, jaką Ona posiadała. Nasza pielgrzymka to z jednej strony ogromna ilość młodzieży – to jest takim fenomenem, a z drugiej strony bardzo wiele rodzin i to często rodzin wielopokoleniowych, od dziada, pradziada pielgrzymowali i te rodziny to kontynuują. Jest to bardzo piękne. Chcemy to pokazać, że rybnicka pielgrzymka jest wiekowo zróżnicowana, ale rodziny także są obecne – powiedział ks. Marek Bernacki.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zostali zaproszeni przez ks. abp. Skworca do duchowego włączenia się w pielgrzymowanie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl