fot. twitter.com

36. Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej ziemi” – to hasło 36. Pielgrzymki Kolejarzy na Jasną Górę, która zakończyła się w niedzielę.

Pielgrzymka była dziękczynieniem Bogu w roku 40. rocznicy I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i 25. rocznicy erygowania Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

W niedzielę u stóp Królowej Polski zgromadziło się kilka tysięcy kolejarzy i członków ich rodzin, prezesi spółek, związkowcy i politycy. Mszy św. przewodniczył ks. abp Wiktor Skworc.

W homilii metropolita katowicki wskazał, że praca na kolei jest służbą, a przed kolejarzami stoją poważne oczekiwania społeczne.

– Wyrażające się choćby w tym, że będzie usuwane niesprawiedliwe dla wielu regionów i miast wykluczenie komunikacyjne mieszkańców, że zostaną ponownie udrożnione nieczynne linie, że nastąpi przedłużenie połączeń, co winno być wspólną troską kolejarzy i samorządów, województw i miast. Te i inne działania zostały zapisane w programie „Kolej plus”. Jego realizacja przyczyni się z pewnością do spełnienia oczekiwań mobilnego społeczeństwa, coraz bardziej świadomego, że kolej jako środek transportu publicznego jest korzystna dla środowiska naturalnego – zaznaczył ks. abp Wiktor Skworc.    

Na zakończenie Pielgrzymki ks. Eugeniusz Zarębiński, krajowy duszpasterz kolejarzy, odczytał Akt Zawierzenia kolejarzy Matce Bożej.

RIRM

drukuj