fot. Paulina Lęcznar

23 maja przysięgę wojskową złożą kolejni kandydaci do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

W godzinach porannych w najbliższą sobotę odbędzie się kolejne powołanie kandydatów do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ochotnicy odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Uroczysta przysięga wojskowa odbędzie się 23 maja.

Komisja zabezpieczająca powołanie w najbliższą sobotę będzie działać w Jarosławiu przy ul. 3 Maja 67. Planowanych 79 ochotników zostanie wcielonych, by odbyć 16-dniowe szkolenie podstawowe (dla osób, które nie miały styczności z wojskiem) i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, jeśli wcześniej przeszli już szkolenie wojskowe.

Kandydaci najbliższy czas spędzą na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Szkolenie prowadzone będzie w systemie ciągłym. Największy nacisk położony zostanie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy.

Podczas szkolenia taktycznego żołnierze odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Dla wszystkich priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału i nauka prowadzenia ognia do celów. W ostatnim dniu kandydaci pełniący terytorialną służbę wojskową odbędą egzamin końcowy po wyznaczonej pętli taktycznej. Podczas tego sprawdzianu każdy żołnierz wykona wiele zadań ogniowych i taktycznych.

Na zakończenie szkolenia podstawowego żołnierze złożą przysięgę wojskową na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Uroczystości odbędą się 23 maja w Nowej Dębie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

***

„Służbę w WOT kierujemy do wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości oraz realizować życiowe plany związane ze służbą Ojczyźnie. Proponujemy też rozwój osobisty poprzez udział w kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Dla chętnych, którym nie odpowiada najbliższy termin, mamy dobrą wiadomość. Kolejna „szesnastka” w tym roku rozpocznie się 26 czerwca” – poinformował kpt. Witold Sura,  rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

kpt. Witold Sura, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl