By Zkoty1953 - Cropped from File:Jan Paweł II portret Z. Kotyłło.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31549308

2 kwietnia odbędą się marsze w obronie św. Jana Pawła II

Już w przyszłą niedzielę w wielu miejscach w Polsce odbędą się marsze w obronie świętego Jana Pawła II. W obronie Ojca Świętego staje także Polonia.

Polacy nie godzą się na atakowanie św. Jana Pawła II.

– W dniach doświadczonych informacjami szkalującymi św. Jana Pawła II w wielu sercach zrodziła się potrzeba manifestacji przywiązania do Papieża; do tego, że w dalszym ciągu żyjemy jego obecnością – mówił prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk.

Manifestacja przywiązania do Papieża Polaka odbyła się w niedzielę w parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie. Parafianie zorganizowali marsz modlitewny w intencji upamiętnienia i zadbania o dobre imię św. Jana Pawła II.

– Trzeba podejmować naszą modlitwę wdzięczności za wielkie dziedzictwo życia św. Jana Pawła II – zaznaczył proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie, ks. prał. Henryk Bartuszek.

Naszą przewagą jest modlitwa. Polacy nie mogą milczeć i być obojętni na to, co się dzieje – podkreślał odpowiedzialny za organizacje marszu Jacek Sowiński.

– Koniec milczenia na zło! Zło dobrem zwyciężamy, ale koniec przyzwolenia na to, że obrażają naszych kapłanów, obrażają Radio Maryja, TV Trwam; obrażają wszystko, co nosimy w sercu – wskazał Jacek Sowiński.

Wierni przynieśli ze sobą flagi narodowe, papieskie, maryjne i portrety św. Jana Pawła II.

– On walczył kiedyś o nas, o naszą wolność, wiarę. My też mamy za niego walczyć – powiedział ks. Jacek Fijałkowski, wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie.

Kulminacja marszów w obronie św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 2 kwietnia.

– To dla nas bardzo ważne, aby 2 kwietnia być razem. Nie zamykajmy się w domach. Wyjdźmy na ulice (…) w każdym zakątku kraju i dajmy świadectwo, że jesteśmy razem – zachęcał na antenie TVP Info Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Marsze odbędą się w wielu miejscowościach w Polsce. W Gdańsku w Bazylice Mariackiej rozpocznie się on o godzinie 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Marsz wdzięczności, który pragniemy przeżywać w Gdańsku 2 kwietnia, jest naszym dziękczynieniem Panu Bogu za dar świętości Jana Pawła II i za wielką spuściznę jego pontyfikatu – zaznaczył ks. Robert Jahns, koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Szczeciński marsz również rozpocznie się w godzinie miłosierdzia Mszą św. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Ważne, abyśmy w świadectwie naszego przywiązania do św. Jana Pawła II byli razem – podkreślił ks. Tomasz Kancelarczyk.

Marsze mają głęboki wymiar i znaczenie.

– Chodzi też o kwestię cywilizacyjną, o kwestię wartości. Jeżeli wspólnie nie będziemy ich bronić i pozwolimy, żeby one nas podzieliły, to stracimy jakiekolwiek punkty orientacyjne łączące nas w czymkolwiek – wskazał prof. prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Stąd tak ważne jest dawania świadectwa, zwłaszcza w obliczu coraz większej ilości skoordynowanych ataków na nasze wartości.

– To jest kolejna odsłona, aby zniszczyć wszystkie wartości, które dla Polaków są najważniejsze – zwrócił uwagę Piotr Duda na antenie TVP info.

Lista miast, w których odbędą się marsze, stale się powiększa. Odbędą się one m.in. w Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Krakowie, Lublinie, Nowym Targu, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu.

Oprócz marszów poszczególne diecezje organizują także serię wydarzeń ku czci Papieża Polaka. Z marszami solidaryzują się także nasi rodacy na obczyźnie. Wśród nich byli uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Madrycie – poinformował o. prof. Marek Raczkiewicz CSsR, duszpasterz polonijny w Hiszpanii i wykładowca na Uniwersytecie św. Damazego w Madrycie.

– Uczestnicy modlili się m.in. o pokój dla Ukrainy. Łączyli się także z tymi, którzy stanęli w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II – powiedział o. prof. Marek Raczkiewicz CSsR.

– Poświęciliśmy Drogę Krzyżową, łącząc się ze wszystkimi marszami w Polsce, w obronie naszego św. Jana Pawła II. Nie damy go splamić. Będziemy zawsze walczyć o jego dobre imię – zapewniła Anna Fryc, uczestniczka Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl