Ks. kard. S. Dziwisz: Otwórzmy się na wielkie dziedzictwo św. Jana Pawła II

Otwórzmy się na wielkie dziedzictwo św. Jana Pawła II, które zostawił nam – apeluje jego osobisty sekretarz ks. kard. Stanisław Dziwisz. To dziedzictwo możemy odnaleźć m.in. w niepublikowanych wcześniej rozważaniach Karola Wojtyły, które zostały zebrane w książce pt. „Kazanie na Areopagu”.

4 listopada przypadają imieniny wszystkich Karolów. W Krakowie wspominamy tego szczególnego Karola – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– W środowisku krakowskim jest ogromna miłość. Była i jest do Jana Pawła II. I doświadczamy Jego miłości do nas, do wszystkich Polaków – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej.

Uwidacznia się to m.in. przy okazji jego imienin.

– On nas inspiruje. Tylko my musimy się otworzyć tak, jak on się otwierał na Chrystusa, to również nas zachęca do tego samego, a ja jeszcze bym powiedział: Otwórzmy się na wielkie dziedzictwo Jana Pawła II, które nam zostawił – podkreślił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Miedzy innymi w postaci prywatnych notatek. Na ich podstawie została wydana książka pt. „Kazanie na Areopagu”.

– To trzynaście katechez, które Karol Wojtyła napisał w trakcie soboru czy tuż po Soborze Watykańskim II – zaznaczył ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Tekst zawiera głębokie refleksje, wtedy jeszcze księdza arcybiskupa Karola Wojtyły.

– Te katechezy Karola Wojtyły są bardzo trafną polemiką ze współczesnymi pytaniami o tym: Kim jest Bóg? Kim jest Bóg dla człowieka XX, XXI wieku, dla ludzi myślących – akcentował ks. prof. Jan Machniak.

Książka została opublikowana z okazji 40. rocznicy wyboru świetego Papieża Polaka na Stolicę Piotrową.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl