„Panience na dobranoc” – 18 maja koncert upamiętniający św. Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II 18 maja odbędzie się koncert on-line „Panience na dobranoc”. Śląscy artyści przypomną postać Ojca Świętego i jego oddanie Najświętszej Panience. To pomysł organizatorów widowisk: Betlejem w Polsce”, Chrześcijańskiego Grania oraz Bądź jak Jezus”.

Koncert „Panience na dobranoc” to kolejna inicjatywa dostępna na platformie www.fabrykakoncertow.com.pl jako alternatywa wydarzeń w obecnym czasie. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00.

– Data koncertu nie jest przypadkowa – to dzień urodzin Ojca Świętego, ponadto – jak Polska długa i szeroka – miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Maryi – Królowej Polski. Święty Jan Paweł II zawierzał Najświętszej Panience całą swoją posługę i wszystkie troski.
Wszystkich, którzy również chcieliby powierzyć swoje zdrowie, dobro i przyszłość najbliższych Maryi, zapraszamy na koncert do internetu. W obecnej chwili to jedyne bezpieczne miejsce spotkań,
gdzie możemy poczuć wspólnotę. Usłyszymy wspaniałe utwory hołdujące Matce Bożej oraz tytułowy utwór „Panience na dobranoc”, który wykonają wspólnie wszyscy artyści. W ten sposób uczcimy pamięć o jednym z najznamienitszych Polaków w 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II –  
wskazują organizatorzy.

Podczas koncertu wystąpią: Magda Anioł, Sylwester Targosz-Szalonek, Mirosław Szołtysek, Bożena Szołtysek oraz Dariusz Niebudek.

Po części muzycznej odbędzie się multimedialna opowieść ukazująca całość pontyfikatu Papieża Polaka. To wyselekcjonowany i specjalnie ilustrowany zbiór materiałów zdjęciowych, grafiki oraz archiwalnych nagrań dźwiękowych poświęcony osobie Jana Pawła II – „Święty z Bliska”.

Dostęp do wydarzeń jest możliwy poprzez stronę.

radiomaryja.pl

drukuj