fot. twitter.com/EpiskopatNews

15. rocznica odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca

Dziś przypada 15. rocznica odejścia do Domu Ojca, św. Jana Pawła II. Papież Polak – człowiek wielkiego zaufania Panu Bogu i Maryi – to patron na trudne czasy. Teraz, kiedy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II nabiera jeszcze większego znaczenia.

15 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37, świat wstrzymał oddech. Największy z rodu Słowian – Ojciec św. Jan Paweł II – zakończył swą ziemską wędrówkę.

– To był jeden wielki narodowy płacz. Zrozumieliśmy – zwłaszcza młodzi, dla których obecność Ojca Świętego była czymś oczywistym, on zawsze dla tych młodych był – uświadomiliśmy sobie, że jego już nie ma pośród nas, że jest czas rzeczywiście wielkiego żalu i ogromnej pustki – wspominał metropolita krakowski, ks. abp Marek Jędraszewski.

„Santo Subito” – „natychmiast święty” – wołały tłumy zgromadzone na Placu św. Piotra w Watykanie podczas uroczystości pogrzebowych papieża Polaka, które odbyły się 6 dni po jego śmierci. Prośby wiernych z całego świata zostały wysłuchane. 1 maja 2011 roku papież Benedykt XVI dokonał beatyfikacji Jana Pawła II, z kolei 27 kwietnia 2014 roku nasz wielki rodak został ogłoszony świętym.

Św. Jan Paweł II to człowiek wielkiego zaufania Panu Bogu i Jego Matce Maryi. To patron na trudne czasy – wskazał osobisty sekretarz papieża Polaka ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– Programowe słowa pontyfikatu świętego Papieża „nie lękajcie się”, nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy. Sam lęk nam nie pomoże. Pomoże nam nadzieja, nadzieja złożona w Bogu  – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Św. Jan Paweł II bardzo mocno przyczynił się do rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia, które dziś jest nam szczególnie potrzebne – zwrócił uwagę rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. dr Zbigniew Bielas.

– Każdego dnia tutaj w naszej bazylice – w tym miejscu szczególnym, gdzie 17 sierpnia 2002 roku właśnie św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu – ponawiamy ten akt zawierzenia. Teraz w sposób szczególny brzmią Jego słowa. W tym czasie, gdy cały świat się zatrzymał, cały świat prosi o Boże Miłosierdzie – podkreślił ks. dr Zbigniew Bielas.

O gorącą modlitwę – dziś – w intencji ustania pandemii za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w godzinę Jego śmierci zaapelował przyjaciel i osobisty sekretarz papieża Polaka ks. kard. Stanisław Dziwisz. [więcej]

TV Trwam News

drukuj