fot. pixabay.com

Zapalone świece w oknach o godz. 21.37. Ks. kard. Stanisław Dziwisz zachęca Polaków do jedności modlitewnej w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz zachęca Polaków do modlitewnej jedności w przypadającą dziś, 2 kwietnia, 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Osobisty sekretarz Papieża-Polaka zwrócił się z prośbą o duchową łączność i zapalenie o godz. 21.37 świec w oknach.

Metropolita senior archidiecezji krakowskiej apeluje także, by wspólnie, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, prosić Boga o ustanie pandemii.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz zwrócił uwagę, że Papież-Polak podczas pontyfikatu często powtarzał „Nie lękajcie się!” i apelował, by umieścić Boga w centrum swego życia.

– To jest pokazanie całej drogi, którą powinniśmy podjąć w obliczu tej pandemii. Powinniśmy z jednej strony – podejmując działania ludzkie, ale też zawierzając Bogu całą rzeczywistość – wyzwalać się z tego lęku, bo Bóg zwycięża zło, śmierć, a także wszelkie pandemie i krzywdy, które nas dotykają. Z drugiej strony, to papieskie wołanie przypomina nam, że powinniśmy otworzyć świat na Boga. Żyjemy w świecie, w którym odwróciliśmy pewien porządek stworzenia. Zaczęliśmy wierzyć w to, że człowiek panuje nad światem, nad stworzeniem, że jest w stanie zmieniać swoje człowieczeństwo łącznie ze zmianą tożsamości płciowej – podkreślił kapłan.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz proponuje również, by o godz. 21.37 odmówić Akt zawierzenia Bożemu Miłosierdziu.

Po raz pierwszy papież Jan Paweł II zapalił święcę w oknie swojego apartamentu w Wigilię 1981 roku. Był to znak solidarności z narodem, który przeżywał stan wojenny. Ten gest powtórzyło tysiące ludzi na całym świecie.

RIRM

drukuj