29. Jasnogórska Noc Czuwania

W nocy z piątku na sobotę (17/18 października) w jasnogórskim sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. Po raz 29., w duchu dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II, u stóp Matki i Królowej Polski wierni będą modlić się za Rodaków za granicą i wszystkie rodziny w kraju doświadczone rozłąką emigracyjną.

Tegorocznemu czuwaniu towarzyszy hasło „Serce Matki ogarnia każdego i wszystkich, wszędzie i zawsze” – są to słowa świętego Jana Pawła II wypowiedziane na Jasnej Górze 4 czerwca 1979).

Czuwanie w  Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej rozpocznie się o godz. 20.00. O północy zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez polonijnych duszpasterzy. Przewodniczyć jej będzie JE ks. bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. duszpasterstwa emigracji polskiej.

Apel Jasnogórski poprowadzi ks. Ryszard Głowacki TChr, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Czuwanie zakończy się błogosławieństwem o godz. 4:30.

Transmisję Apelu Jasnogórskiego oraz Mszy św. przeprowadzi Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl