Liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II

W wielu miejscach wierni przygotowują się do obchodów liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II wyniesionego na ołtarze 1 maja 2011 roku. W parafiach odbywają się uroczyste Msze św., intronizacje relikwii, procesje oraz czuwania modlitewne. 

W tym dniu Instytut Jana Pawła II przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zaprasza na Mszę św., która będzie sprawowana o godzinie 19.00 w Kościele Akademickim KUL. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, kanclerz KUL.

Również w Lublinie, w parafii bł. Jana Pawła II, o godzinie 18:00 rozpocznie się odpustowa Msza św.

Z kolei w Starym Sączu w parafii św. Elżbiety, o godz. 17:00 wyruszy procesja różańcowa, która o godz. 18:00 dotrze przed Ołtarz Papieski. Tam zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. za cały pontyfikat oraz za  beatyfikację Jana Pawła II.

Także w Nysie w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00 po której młodzież szkolna z Diecezjalnego Gimnazjum i Liceum Humanistycznego zaprezentuje montaż słowno-muzyczny oparty na tekstach Jana Pawła II. Wykorzystane będą fragmenty m.in. „Pamięci i tożsamości”, „Tryptyku rzymskiego” i „Testamentu”.

To czas by w sposób szczególny dziękować ze wszelkie łaski uzyskane za wstawiennictwem Jana Pawła II – mówi ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II.

– Każdy z nas powinien dziękować Opatrzności za wielki dar spotkania z tym błogosławionym Papieżem. Za wszelkie łaski, które otrzymaliśmy już w ciągu jego życia. Również mija 8 lat od chwili odejścia jego do nieba. Przez te 8 lat trudno byłoby znaleźć Polaka, który nie prosiłby o jego wstawiennictwo. Sądzę, że każdy z nas ma za co dziękować Opatrzności, za bardzo wiele niezliczonych wręcz łask, jakie otrzymywaliśmy w ciągu jego życia i od momentu kiedy jest  naszym orędownikiem w niebie – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

Ks. prof. dodał, że pontyfikat papieża Polaka, głoszoną przez niego Ewangelię można streścić słowami ”Chrystus Cię miłuje”.

– Ten pontyfikat w moich oczach jest wielkim wcieleniem Chrystusa Zmartwychwstałego, który mówi człowiekowi dzisiejszemu przez osobę swojego zastępcy. Ja Ciebie miłuję, Ja jestem z tobą. Nie bój się, pójdziemy razem w stronę nieba, w stronę Boga. Po prostu w stronę pełni życia. Tym samym Ojciec Święty przybliżył też współczesny Kościół, współczesnemu człowiekowi – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

 Wypowiedź ks. prof. Henryka Witczyka

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl