X Nowenna Pompejańska za Polskę

To już dziesiąta edycja Nowenny Pompejańskiej za Polskę. Rozpocznie się ona w liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. „Sercom Jezusa i Maryi wynagradzamy za grzechy Polski” to tegoroczny temat.

Najbliższa odsłona Nowenny Pompejańskiej za Ojczyznę zakończy się 14 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Jana od Krzyża. Zamierzeniem Nowenny jest wykorzystanie aspektu wytrwałości w modlitwie, aby otrzymać to, co potrzebujemy.

Cieszy, że coraz więcej ludzi sięga po tę formę modlitwy różańcowej. 7 października zakończyliśmy dziewiąty cykl tej modlitwy – zaznacza ks. Jacek Skowroński, promotor Różańca pompejańskiego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

„Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę, odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca, a potem odpraw trzy nowenny dziękczynne” – to słowa, które Matka Boża skierowała w Pompejach do nieuleczalnie chorej – z punktu widzenia medycyny – Fortunatyny Agrelli. Dziewczyna posłuchała wskazań i została cudownie uzdrowiona. Taki był początek Nowenny Pompejańskiej.

Aby odprawić Nowennę Pompejańską, najpierw zaznaczamy w kalendarzu dzień, w którym rozpoczynamy Nowennę. Każdego dnia, przez 54 dni odmawiamy dawne trzy części Różańca Świętego, jeśli ktoś chce, może odmawiać cztery jego części. Przez pierwszych 27 dni odmawiamy tak zwaną część błagalną Nowenny Pompejańskiej. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną Nowenny.

Nowenna Pompejańska jest poważną i dynamiczną formą modlitwy różańcowej, o jej skuteczności wypowiadał się już Papież Leon XIII w 1890 roku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl