Kanonizacja Jana Pawła II jesienią lub wiosną

30 września Ojciec Święty Franciszek oraz konsystorz kardynałów rozstrzygną o terminie kanonizacji Jana Pawła II.

Możliwa jest data 24 listopada lub wiosenna, po Wielkanocy. Początkowo planowano na 8 grudnia wspólną kanonizację dwóch Papieży – błogosławionych Jana XXIII i Jana Pawła II.

Polakom zależy na terminie wiosennym kanonizacji – powiedział wczoraj dziennikarzom ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

– Unikamy miesięcy zimowych, bo klimat jest bardzo ważny. Przecież – jak miejmy nadzieję – przyjdzie dużo ludzi nie wszyscy znajdą miejsce w hotelach. Może być albo późna jesień albo wiosna. Jeśli chodzi o wiosnę, to już zasugerowałem Ojcu Świętemu pierwszą niedzielę po Wielkanocy, to jest Niedziela Miłosierdzia – powiedział

Dziś z dziennikarzami spotkał się również metropolita warszawski. Podczas konferencji prasowej ks. kard. Kazimierz Nycz odniósł się również do planowanych na lipiec 2016 r. w Polsce Światowych Dniach Młodzieży. Powiedział, że spotkaniu tym  „będą partycypować wszystkie polskie diecezje”, które zapewne przyjmą pielgrzymów przynajmniej na początkowy fragment. „Trudno przyjąć milion pielgrzymów w 700-tysięcznym mieście, jakim jest Kraków” – dodał.

Metropolita warszawki przypomniał także, że zaproszenia Papieża do Polski związane było z 1050 rocznicą chrztu Polski. „Trudno wyobrazić sobie, żeby nie było Poznania i Gniezna w tej pielgrzymce, ale wyrażam taką pokorną nadzieję, że papież Franciszek nie opuści także naszej Warszawy” – zaznaczył.

 

Wypowiedź ks. kard. Stanisława Dziwisza


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj