ŚDM w Krakowie połączą nas z młodzieżą całego świata

„Takie dni połączą nas z młodzieżą całego świata. Będzie to czas zbliżenia, solidarności i zaangażowania na rzecz pokoju i braterstwa na świecie” – tak o planowanych w Polsce Światowych Dniach Młodzieży powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolita krakowski rozmawiał wczoraj z dziennikarzami, po przylocie do Polski ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, gdzie poinformowano, że następne spotkanie odbędzie się w Polsce. Głównym gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. będzie Kraków.

Myślę, że takie dni połączą nas z młodzieżą z całego świata. Te więzy ze światem będą jeszcze głębsze; większe zbliżenie, solidarność. Tak samo zaangażowanie w kierunku pokoju  i braterstwa na świecie – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolita krakowski nie chciał przesądzać w kwestii miejsca największej celebracji z Ojcem Świętym Franciszkiem. Nieznane są także szczegóły wizyty Papieża w Polsce.

Były ambasador RP przy UE Dariusz Sobków zwraca uwagę, że ŚDM są wydarzeniem, które dotyka wszystkich aspektów życia. Dariusz Sobków, który pomagał przy organizacji ŚDM w Częstochowie w 1991 roku mówi, że oprócz wielkiego znaczenia duchowego tego wydarzenia, istotne jest też przygotowanie logistyczne.

Światowe Dni Młodzieży są tak wielkim wydarzeniem, że rozlewają się na wszystkie aspekty życia. Przede wszystkim na aspekt religijny, ale również aspekt społeczny i kulturowy. Są 3 lata po to, żeby to przygotować. Wiemy o tym, jakie są wyzwania, ile ludzi przyjedzie. To jest wspaniała okazja, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Pokazać się jako Polska, jako ludzie dobrze zorganizowani. Licząc na polską pomysłowość i gościnność można być pewnym, że jeżeli władze niczego nie zepsują to na pewno będzie dobrze. Jest tyle czasu, żeby to świetnie zorganizować, a jednocześnie wyasygnować odpowiednie środki – powiedział Dariusz Sobków.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl