19. dzień protestu rolników przed kancelarią premiera

Poniedziałek jest 19. dniem protestu rolników przed kancelarią premier Ewy Kopacz. Kolejne próby przekonania rządu do spełnienia postulatów są ignorowane.

Dziś rolnicy i przedstawiciele Stowarzyszenia i Koalicji „Polska Wolna od GMO” chcieli poczęstować premier Ewę Kopacz tradycyjnie pieczonym chlebem. Domagali się w ten sposób, by zdrowa żywność mogła trafiać do konsumentów bezpośrednio z polskich gospodarstw.

– Rząd nie podejmuje decyzji o rozmowach, szczególnie rząd pani premier Ewy Kopacz. Dzisiaj próbowaliśmy wręczyć jej chleb. Niestety nie udało się, pani premier nie skorzystała z zaproszenia, aby przyjść do rolników i skosztować naszego wiejskiego ekologicznego chleba. Dzisiaj trwa bój nie tylko o ziemię, ale również o polski chleb, żeby był produkowany w naszych gospodarstwach. Moglibyśmy go sprzedawać. Niestety dzisiaj jest to nielegalne i zakazane – mówił Edward Kosmal z Komitetu Protestacyjnego Rolników  Województwa Zachodniopomorskiego.

Rolnicy zapowiadają, że pozostaną w zielonym miasteczku co najmniej do 20 marca. Domagają także rekompensat za straty spowodowane przez dziki oraz dopłat do produkcji mleka i trzody chlewnej. Sprzeciwiają się wyprzedaży polskiej ziemi obcemu kapitałowi.

RIRM/TV Trwam News

drukuj