fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

19. dzień protestu rolników przed kancelarią premiera

Poniedziałek jest 19. dniem protestu rolników przed kancelarią premier Ewy Kopacz. Kolejne próby przekonania rządu do spełnienia postulatów są ignorowane.

Dziś rolnicy i przedstawiciele Stowarzyszenia i Koalicji „Polska Wolna od GMO” chcieli poczęstować premier Ewę Kopacz tradycyjnie pieczonym chlebem. Domagali się w ten sposób, by zdrowa żywność mogła trafiać do konsumentów bezpośrednio z polskich gospodarstw.

– Rząd nie podejmuje decyzji o rozmowach, szczególnie rząd pani premier Ewy Kopacz. Dzisiaj próbowaliśmy wręczyć jej chleb. Niestety nie udało się, pani premier nie skorzystała z zaproszenia, aby przyjść do rolników i skosztować naszego wiejskiego ekologicznego chleba. Dzisiaj trwa bój nie tylko o ziemię, ale również o polski chleb, żeby był produkowany w naszych gospodarstwach. Moglibyśmy go sprzedawać. Niestety dzisiaj jest to nielegalne i zakazane – mówił Edward Kosmal z Komitetu Protestacyjnego Rolników  Województwa Zachodniopomorskiego.

Rolnicy zapowiadają, że pozostaną w zielonym miasteczku co najmniej do 20 marca. Domagają także rekompensat za straty spowodowane przez dziki oraz dopłat do produkcji mleka i trzody chlewnej. Sprzeciwiają się wyprzedaży polskiej ziemi obcemu kapitałowi.

RIRM/TV Trwam News

drukuj