Holenderscy rolnicy przestrzegają przed Zielonym Ładem

Holenderscy rolnicy przestrzegają przed skutkami wprowadzania Zielonego Ładu. Europejska wizja gospodarki od kilku lat jest tam boleśnie odczuwana zwłaszcza w rolnictwie. Założenia Zielonego Ładu przekładają się na coraz wyższe ceny żywności.

Holenderska organizacja Farmers Defense Force w opublikowanym na antenie TV Trwam materiale przypomniała, że kraj ten został wciągnięty w Zielony Ład przez holenderskiego polityka Fransa Timmermansa. To jego decyzje – jak wskazano – przychylne unijnym pomysłom miały doprowadzić do kryzysu w kraju.

Tzw. zielona polityka uderzyła najbardziej w rolników, bowiem miała wpływ na znaczący spadek liczby gospodarstw rolnych. Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepan Wójcik, zwrócił uwagę na wielowymiarowe zagrożenie, jakie niesie ze sobą Zielony Ład.

– Tak naprawdę cały Zielony Ład jest uderzeniem w bezpieczeństwo żywnościowe i pokój na świecie. Proszę zwrócić uwagę, że kiedy w Europie zostało zachwiane bezpieczeństwo żywnościowe, najpierw było uderzenie w rolnictwo, a potem pojawili się imigranci. Kiedy znowu odetniemy biedne kraje od pożywienia, gdy zabierzemy im 30 procent pożywienia, to ci ludzie przyjdą do Europy. To jest piękny sposób na destabilizację życia i bezpieczeństwa w Europie – mówił Szczepan Wójcik.

Obecnie niemieccy rolnicy protestują przeciwko unijnej polityce klimatycznej szkodzącej gospodarce i niszczącej wieś. Kulminacja manifestacji planowana jest na najbliższy poniedziałek. Protesty niemieckich rolników wspierają także gospodarze z Polski, Holandii i Francji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl