fot. flickr.com

Postulaty pracownicze dotarły do biur PO-PSL

Związkowcy dostarczali dziś postulaty pracownicze do biur parlamentarzystów PO-PSL. Ogólnopolską akcję koordynowała „Solidarność”, ale brali w niej udział także przedstawiciele Forum Związków Zawodowych i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Do petycji dołączona została lista 12 postulatów skierowanych przez związkowców  do premier Ewy Kopacz. Ponadto parlamentarzyści z okręgu tyskiego otrzymali wystąpienie ws. narastającego konfliktu społecznego w fabryce Fiata i w spółkach zależnych.

– Planowaliśmy odwiedzić ok 300 biur poselskich i senatorskich należących do parlamentarzystów koalicji rządzącej. W większości te wizyty się odbyły. Takie spotkanie odbyło się np. we Wrocławiu, ale tam związkowcy pozostali. Zamierzają czekać, aż petycja i postulaty zostaną przekazane pani premier – powiedział Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”.

Marek Lewandowski zaznaczył, że premier Ewa Kopacz i rząd nie słuchają społeczeństwa dlatego zorganizowano tę akcję.

– Głównym celem akcji, jak zapowiadaliśmy wcześniej, jest zmuszenie premier Ewy Kopacz do spotkania ze stroną związkową. Ona w każdym miejscu deklaruje chęć dialogu. Mówi, że ulica nie jest miejscem do rozwiązywania problemów, tymczasem od wielu miesięcy unika nas, milczy na nasze wezwania – stwierdził rzecznik NSZZ „Solidarność”.

Na liście postulatów znajdują się m.in. żądania wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę, wyeliminowania umów śmieciowych oraz samozatrudnienia, oraz wycofania się z podwyższonego wieku emerytalnego i wprowadzenia programu walki z ubóstwem.

RIRM

drukuj