Obama: USA i UE muszą pracować razem ws. porozumień z Mińska

USA i Europa muszą razem pracować, by zapewnić skuteczny nadzór nad wypełnieniem porozumień z Mińska w sprawie zawieszenia broni na wschodniej Ukrainie – powiedział w poniedziałek prezydent USA Barack Obama.

Obama wypowiedział się tuż przed rozpoczęciem rozmów z Donaldem Tuskiem, który przyjechał do Waszyngtonu z pierwszą oficjalną wizytą jako przewodniczący Rady Europejskiej.

Biały Dom zapowiadał, że wśród tematów rozmów Obamy i Tuska prócz sytuacji na Ukrainie ma być też Rosja, wzrost gospodarczy, negocjacje ws. nowej transatlantyckiej umowy handlowej i inwestycyjnej, tzw. TTIP, bezpieczeństwo energetyczne, klimat oraz walka z terroryzmem i brutalnym ekstremizmem.

Z kolei Tusk przed rozmowami z Obamą spotkał się na roboczym obiedzie z wiceprezydentem Joe Bidenem. Unia Europejska i Stany Zjednoczone są zjednoczone w determinacji, by utrzymać sankcje nałożone na Rosję w odpowiedzi na jej działania na Ukrainie – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.

Tusk wypowiadał się w Białym Domu na chwilę przed rozmowami z prezydentem USA Barackiem Obamą. Nie przewidziano wspólnej konferencji prasowej przywódców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl