„Brat Naszego Boga” w Filharmonii Kaszubskiej

O talencie aktorskim studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej przekonali się już nie tylko mieszkańcy Torunia, ale także innych miejscowości naszego kraju. Zdolna i pełna zapału młodzież podróżuje po Polsce, prezentując przygotowany przez siebie film pt. „Brat naszego Boga”. Wczoraj odwiedzili Wysokie Mazowieckie, dziś Filharmonię Kaszubską.

Studenci WSKSiM prezentowali przygotowany przez siebie film pt. „Brat naszego Boga”, oparty na dramacie Karola Wojtyły. Wczoraj odwiedzili m.in. Wysokie Mazowieckie. Liczna widownia była pod wielkim wrażeniem, zarówno sztuki aktorskiej, jak i autentyzmu młodzieży. Studenci udali się tam na zaproszenie Stanisławy Górskiej, przewodniczącej Koła Przyjaciół Radia Maryja i Jacka Boguckiego.

Dziś młodzi ludzie z toruńskiej uczelni zaprezentowali się w Wejherowie. Wspomniany materiał filmowy został przedstawiony w Filharmonii Kaszubskiej.

To niezwykle ważne wydarzenie, szczególnie w dzisiejszych czasach – podkreślił pan Jarosław Kierznikowicz, współorganizator występu studentów WSKSiM w Wejherowie.

– Jesteśmy świadomi, że sztuka polska, kultura polska, jest obecnie leciutko zaniedbana, dlatego chcemy tym spektaklem, tym widowiskiem przybliżyć tę tematykę, gdzie Polacy występują, gdzie Polacy poświęcają swoje życie – powiedział Jarosław Kierznikowicz.

Prezentacja sfilmowanej sztuki „Brat naszego Boga” przez studentów WSKSiM w Wejherowskim Centrum Kultury nie byłaby możliwa, gdyby nie życzliwość wielu osób.

– Jest to zasługa wielu osób, m.in. również Akcji Katolickiej, z którą to realizujemy. Mamy akurat to szczęście, że miejscowe władze, tak samo miejskie jaki i powiatowe, są bardzo przychylne, by promować tego typu wydarzenia. Myślę, że będzie to wydarzenie, które na długo zagości w naszej pamięci – dodał Jarosław Kierznikowicz.

Współorganizatorką spotkania w Wejherowie była Jolanta Węsierska z Akcji Katolickiej Oddziału Parafialnego Parafii Świętej Anny w Wejherowie, Projekcja odbyła się na zaproszenie tamtejszego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj