fot. fnp.pl

1% podatku dla Fundacji Nasza Przyszłość

Cały czas można dostarczać do urzędów skarbowych rozliczenia podatkowe. Warto pamiętać o możliwości wsparcia organizacji pożytku publicznego. 1% swojego podatku możemy przeznaczyć na Fundację Nasza Przyszłość, która zajmuje się edukacją młodzieży i krzewieniem patriotyzmu.

Ponad 21 milionów osób rozlicza  podatek w ramach formularza PIT-37 i 38. Z fiskusem można się rozliczyć poprzez usługę Twój e-PIT – mówi  Marta Szapkowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

– Usługa Twój e-PIT, która została w roku ubiegłym wprowadzona, w tym roku jest wykorzystywana przez podatników coraz częściej i chętniej, jak również i e-deklaracje – podkreśla.

Twój e-PIT znajduje się na stronie internetowej www.podatki.gov.pl. Jeśli jednak nie zrobimy nic, nawet się nie zalogujemy, zeznanie zostanie zaakceptowane automatycznie.

Warto jednak samemu zdecydować jakiej organizacji chcemy przekazać 1% – mówi ekonomista dr Paweł Hudzik.

– Przekazanie 1% podatku na pożytek publiczny nie kosztuje podatnika nic, poza tym, że wypełni odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym – wskazuje.

Do końca maja, a nie, jak dotychczas do końca kwietnia, będzie możliwość wprowadzenia ewentualnej korekty.

– W tym roku deklaracje można składać do końca maja. Dajemy więcej czasu, by wywiązać się ze swoich obowiązków podatkowych. Jest to szczególnie ważne dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą – akcentuje Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

1% podatku możemy przekazać na Fundację Nasza Przyszłość, która zajmuje się edukacją młodzieży i promowaniem polskiej kultury.

– Doskonale wiem jak ważne w dobie dzisiejszych czasów jest prawidłowe kształcenie i rozwój naszej młodzieży – podkreśla Anna Papiernik, która przekazuje 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość.

Fundacja Nasza Przyszłość dzięki wsparciu z 1% podatku zrealizowała pełnometrażowy film „Zerwany Kłos”. Trwają prace nad kolejną produkcją.

– Najdroższa rzecz, jaką robimy teraz to jest film „Nędzarz i Madamme”. Też nam się wszystko zatrzymało przez koronawirusa. On by już mógł być spokojnie, myśleliśmy o promocji tego filmu już w maju tego roku – mówi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i Dyrektor Radia Maryja.

Dotychczas wsparcie podatników było możliwe dzięki prężnej działalności Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja. To one pomagały w wypełnieniu deklaracji podatkowej. W obliczu pandemii, bezpośrednia pomoc jest utrudniona.

– Odpisujemy ten 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość, od kiedy jest taka możliwość, czyli od samego początku, kiedy koło istnieje – wskazuje Andrzej Lampart, który przekazuje 1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość.

– Zróbmy co można, tak jak w każdej rodzinie się wspomagamy w różnych sytuacjach, tak ten rok jest rzeczywiście bardzo trudny dla wszystkich, również dla fundacji, dla telewizji, dla radia, dlatego spróbujmy, postarajmy się żebyśmy nie zmarnowali tego 1% z naszego podatku i próbujmy prosić nasze dzieci, nasze wnuki o pomoc – apeluje dyrektor finansowa fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.

Informację w wypełnianiu formularza PIT  dla emerytów i rencistów można znaleźć na stronie internetowej Radia Maryja. Znajdują się tam numery telefonów, pod którymi można otrzymać niezbędną pomoc.

TV Trwam News

drukuj