fot. Robert Sobkowicz / Nasz Dziennik

FESTIWAL DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

Festiwal zostanie zorganizowany w trzech kategoriach wiekowych (od dzieci do studentów). Zespoły pragnące wziąć w nim udział proszone są o przesyłanie tzw. demo na adres: Fundacja „Nasza Przyszłość”, ul. Leszno 14, 01-192 Warszawa. Szczegółowych informacji udziela o. Grzegorz Woś CSsR: o.grzegorz.wos@radiomaryja.pl.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 marca 2016 r.

Organizowane są również konkursy na następujące tematy: „Inspiracje biblijne w literaturze i kulturze polskiej”, „Ojczyzna Polska w twórczości od Karola Wojtyły do Ojca Świętego Jana Pawła II”, „Jestem dumny, że jestem Polakiem”.

By wziąć udział w konkursie należy wybrać jedną z następujących form: napisać esej na wybrany temat, nagrać film (do 5 minut), napisać i wygłosić poezję, skomponować utwór muzyczny, napisać piosenkę i ją zaprezentować lub wyrazić to plastycznie: w obrazie czy rzeźbie. Przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne.

Zorganizowanie festiwalu i konkursów jest możliwe dzięki funduszom pozyskanym z 1 procenta podatku przekazanego na Fundację „Nasza Przyszłość”.

W ubiegłym roku fundacja przeznaczyła te środki na edukację i patriotyczne wychowanie młodzieży.

– Pomagamy w warsztatach dla młodzieży. Ponad 30 tys. młodzieży wzięło udział w warsztatach „Zrozumieć media” czy „Nowe widnokręgi”. W tej chwili jest nagrywany także film – a to kosztowna rzecz. To profesjonalny film o bł. Karolinie Kózkównie. Chcemy, żeby realizacja zakończyła się przed Światowymi Dniami Młodzieży – mówi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR zapewnia o dalszym wparciu młodzieży. Zapowiada m.in. stypendia dla zdolnych i potrzebujących studentów. Dyrektor Radia Maryja apeluje też o dalsze wsparcie w „wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu katolickim, w myśl cywilizacji łacińskiej i w duchu polskim”.

– Tak jak w roku ubiegłym prosimy również o 1 procent z podatku na ten sam cel: dla dzieci i młodzieży. (…) Nie lekceważmy tej szansy, by pomóc w dobrym wychowaniu, edukacji dzieci i młodzieży, przyszłości waszych rodzin, przyszłości Kościoła i Ojczyzny. Nie lekceważmy choćby małych groszy. Gdy będzie nas wielu będzie większa możliwość uczynienia wielkiego dobra. W 2015 roku zgłosiło pomoc dla różnych organizacji – z 1 procenta – ponad 12 mln Polaków. Obudźmy następnych, bo są jeszcze miliony, które mogą pomóc – zachęca o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Zobacz jak przekazać 1 procent podatku na Fundację „Nasza Przyszłość” 

Zwiastun o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja: 


Pobierz

Pobierz

RIRM

drukuj