Szczecinek: trwają uroczystości z okazji 20 lat istnienia zespołu szkół zarządzanego przez Fundację Nasza Przyszłość

W Szczecinku odbywają się dziś uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej.

Głównym punktem wydarzenia była uroczysta Eucharystia w kościele pw. Ducha Świętego. Mszy św. przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Szkołę założył mgr Szymon Cieślar. Jest to jedno z dzieł Rodziny Radia Maryja. W uroczystościach wziął udział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor katolickiej rozgłośni.

Zadaniem tej szkoły jest nie tylko uczenie, ale i formowanie – powiedział redemptorysta.

– Można spokojnie powiedzieć, że to jest szkoła elitarna. Ma też bardzo wysokie notowania. Młodzieży chowanie – od tego zależy przyszłość. Od dobrej szkoły, dobrej rodziny najpierw – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

O godz. 17.00 w Kinie „Wolność” odbędzie się część oficjalna uroczystości. Przewidziano program artystyczny. Młodzież przygotowała spektakl „Przed sklepem jubilera”. Zaprezentowany zostanie także film z 20-letniej działalności placówki oświatowej.

Szkołę przez dwie dekady opuściło wielu absolwentów. Prywatna szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące powstały w Szczecinku w 1998 roku.

Po roku utworzono szkołę podstawową, która następnie przekształciła się w gimnazjum. Placówka jest zarządzana przez Fundację Nasza Przyszłość.

RIRM

drukuj