Do końca kwietnia można przekazać 1% podatku dla Fundacji „Nasza Przyszłość”

30 kwietnia jest ostatnim dniem, kiedy możemy zadeklarować swój 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wśród tych organizacji znajduje się Fundacja „Nasza Przyszłość”.

Apelujemy, aby przekazać swój 1% na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość” – mówiła na antenie Radia Maryja w środowym programie „Aktualności dnia” Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa Fundacji „Lux Veritatis”.

Każda kwota, nawet 1 zł, jest bardzo istotna. Sam 1 zł nie stanowi wiele, ale jeżeli będzie nas wielu, to możemy za to uczynić wiele dobrego. To nas nic nie kosztuje. Podatki płaci każdy z nas. Niezależnie, czy ktoś pracuje czy pobiera wynagrodzenie. Mamy prawo, a w sumieniu obowiązek, ażeby skierować 1% naszego podatku na cel, który nam jest bliski. Uczyńmy to – zaznaczyła Lidia Kochanowicz-Mańk.

Fundacja „Lux Veritatis” realizuje m.in. badania o Polakach, którzy narażali swoje życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej – przypomniała gość „Aktualności dnia”.

Realizujemy bardzo piękny i ważny cel dla Polaków. Ta kwestia przez lata była odsuwana na dalszy plan. O Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej się nie mówiło. Jednak bardzo ważne jest, abyśmy o nich pamiętali i przekazywali tę wiedzę dzieciom i młodzieży – (tym), którzy zastąpią nasze pokolenie w przyszłości. Ważne jest, skąd się wywodzimy, jakie są nasze korzenie. Kręgosłupy i postawy muszą być kształtowane, bo jako Polacy mamy prawo podnieść głowę wysoko i nosić ją dumnie. Nie musimy wstydzić się tego, że jesteśmy Polakami – powiedziała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Fundacja dba również o rozwój medialny młodzieży – wskazała.

Ważne jest również, że w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kształcimy dziennikarzy. Dziś wiemy, że światem rządzą media. Dziennikarze przekazują już nie tylko fakty i informacje, ale także swoje narracje. Pokazują oni taką rzeczywistość, jaką chcą pokazać właściciele tych mediów. Dlatego prowadzimy warsztaty dla dzieci i młodzieży, aby pokazywać im, jak media potrafią manipulować. Musimy umieć rozróżnić prawdę od kłamstwa – zaznaczyła dyrektor finansowa Fundacji „Lux Veritatis”.

Aby wspomóc Fundację „Nasza Przyszłość”, wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT wpisać numer KRS fundacji (0000091141), a także wyliczoną wcześniej kwotę 1% podatku.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Lidii Kochanowicz-Mańk można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj