fot. fnp.pl

Organizacje pożytku publicznego zachęcają do przekazania 1 % podatku. Wśród nich Fundacja „Nasza Przyszłość”

Organizacje pożytku publicznego – jak co roku – zachęcają do przekazania 1 % podatku. Termin na rozliczenie się z dochodów osiągniętych w ubiegłym roku dla większości podatników upływa 30 kwietnia. Deklarację podatkową możemy złożyć osobiście w urzędzie skarbowym, przesłać drogą elektroniczną lub skorzystać z usługi „Twój e-PIT”.

Na 1 % naszego podatku – jak co roku – liczą organizacje pożytku publicznego. Do otrzymania środków jest uprawnionych ponad 8 tys. podmiotów.

Wśród nich m.in. Fundacja „Nasza Przyszłość”. Pozyskane w ten sposób środki przeznacza np. na organizację warsztatów medialnych, film „Nędzarz i Madame” oraz budowę Parku Pamięci.

Dyrektor Finansowy Fundacji „Lux Veritatis” Lidia Kochanowicz zachęca, aby nie zwlekać z przekazaniem 1 % podatku. To nic nas nie kosztuje – zaznaczyła dyrektor.

– Ten 1 % naszego podatku już został do Skarbu Państwa przekazany z naszych emerytur, rent bądź z naszych wynagrodzeń. My już ten 1 % zapłaciliśmy. Teraz tylko mamy prawo, a ja bym powiedziała mamy obowiązek, żeby ten chociażby jeden procent naszego podatku przeznaczyć na bardzo ważne sprawy jakie są realizowane przez: Fundację „Nasza Przyszłość”, przez Fundację „Lux Veritatis”, Instytut „Pamięć i Tożsamość”. Musimy wskazać, na jaki cel ten 1 % przekażemy i bardzo państwa o to prosimy, nie czekajmy. Wprawdzie jest jeszcze trochę czasu, ale nie można tego odkładać – mówiła Lidia Kochanowicz.   

Jeżeli w ubiegłym roku podatnicy skorzystali z usługi Twój e-Pit i wpisali numer KRS fundacji to będzie on widoczny także w bieżącym zestawieniu.

1 % podatku mogą przekazać także emeryci i renciści. Jeżeli jest to ta sama organizacja co w ub. r. to nie trzeba składać dodatkowych dokumentów.

Podatnik, który chce zmienić odbiorcę jednego procenta, powinien dostarczyć do urzędu skarbowego wypełniony druk PIT-OP.

RIRM

drukuj