1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość

Do 2 maja można składać w Urzędach Skarbowych zeznania podatkowe. Rozliczając swoje dochody, każdy z nas może zdecydować, jakiej organizacji pożytku publicznego odpisać jeden procent podatku. Wśród nich jest między innymi Fundacja Nasza Przyszłość.

Zeznanie podatkowe można złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym, bądź przesłać drogą elektroniczną. Wypełniając zeznanie podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1-go procenta podatku na organizację pożytku publicznego.

Taką organizacją jak podkreśla Lidia Kochanowicz – Mańk, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis jest Fundacja Nasza Przyszłość, która uzyskane środki przeznacza między innymi na patriotyczne wychowanie młodzieży w duchu chrześcijańskim.

– To jest też właśnie to patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży żeby wiedzieli skąd się wywodzą, że Polska jest najważniejsza, że jest naszą Ojczyzną. Wprawdzie działamy w tzw. globalnej wiosce, jaką jest dzisiaj Europa i świat, ale tak jak mówią w gospodarce kapitał ma narodowość, tak samo i kultura ma narodowość. My mamy narodowość i o tym musimy wiedzieć i to chcemy przekazywać dzieciom – mówi Lidia Kochanowicz – Mańk – dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis , dodając, że form wsparcia młodzieży jest wiele.

– Wspieramy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, między innymi na przykład studenci i pracownicy TV Trwam wyjeżdżają do małych miejscowości w Polsce i prowadzą tak zwane warsztaty medialne. Te środki są również przekazywane na pracę studentów i wystawiane sztuk teatralnych – akcentuje dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis.

A także produkcję filmową. Dzięki wsparciu z jednego procenta powstał film Zerwany Kłos, który trafił już na ekrany kin.

Warto także przypomnieć, że w tym roku Ministerstwo Finansów uprościło sprawę przekazywania jednego procenta podatku dochodowego dla emerytów i rencistów. Do tej pory takie osoby musiały wypełnić całe zeznanie podatkowe.

– Od 15 marca tego roku wejdzie w życie rozporządzenie ministra finansów, które będzie taką pomocą dla emerytów i rencistów. Jeżeli te osoby będą chciały przekazać jeden procent to będzie taki druk PiT OP i ten druk PiT OP wymaga tylko tego żeby wpisać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, oczywiście zaadresować to do właściwego urzędu skarbowego i wskazać organizację pożytku publicznego, czyli wpisać ten numer KRS – podkreśla Lidia Kochanowicz – Mańk, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl