Prezydent Andrzej Duda o Szaflarskiej: Ujmowała wdziękiem, naturalnością, radością

„Łączyła misję artystyczną z głębokim pojmowaniem patriotyzmu. Ujmowała wdziękiem, naturalnością, radością” – napisał prezydent Andrzej Duda, wspominając zmarłą w niedzielę aktorkę Danutę Szaflarską.

„Legendarna aktorka, którą będziemy pamiętać ze znakomitych ról teatralnych i filmowych. Była symbolem odradzającej się po wojnie polskiej kinematografii. Uznanie wzbudzała różnorodność jej aktorskich kreacji” – napisał o Szaflarskiej prezydent Andrzej Duda w komunikacie, zamieszczonym w niedzielę na stronie internetowej www.prezydent.pl

„Zachwycała doskonałym warsztatem, otwartością zarówno na klasyczny, jak i współczesny repertuar” – zaznaczył.

Jak przypomniał prezydent, aktorka uczestniczyła w Powstaniu Warszawskim.

„Łączyła misję artystyczną z głębokim pojmowaniem patriotyzmu. Ujmowała wdziękiem, naturalnością, radością. Do końca pozostawała osobą aktywną zawodowo, pełną pasji i nowych pomysłów” – podkreślił.

„Zapamiętamy Danutę Szaflarską jako wspaniałą aktorkę, która przysłużyła się polskiej kulturze” – dodał Duda.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl