fot. pixabay.com

Pomóżmy 1 procentem w kształtowaniu młodzieży

Osoby rozliczające się z urzędem skarbowym i składające zeznanie roczne mogą przeznaczyć 1 proc. swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Przekazanie 1 proc. podatku Fundacji „Nasza Przyszłość” to wymierna pomoc w formowaniu charakteru młodych Polaków i upowszechnianiu ojczystej kultury.

Pierwsze pytanie, jakie się pojawia, dotyczy realnej wartości 1 proc. podatku.

– 1 proc. podatku przekazywanego Fundacji „Nasza Przyszłość” pomaga nam w kształtowaniu młodego pokolenia Polaków, charakterów i postaw dzieci i młodzieży oraz pozwala upowszechniać dziedzictwo narodowe i polską kulturę – poinformował o. Grzegorz Moj CSsR posługujący w Radiu Maryja.

Redemptorysta wskazał, że dzięki decyzji, na którą pozwala nam polskie państwo, możemy dofinansować m.in. stypendia dla studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej czy warsztaty dziennikarskie „Zrozumieć media” skierowane do młodzieży z całej Polski.

O. Grzegorz Moj CSsR przypomniał jednocześnie, że z tych środków zrealizowano pierwszy film fabularny „Zerwany kłos” opowiadający historię błogosławionej Karoliny Kózkówny, która oddała życie broniąc czystości i wiary podczas I wojny światowej.

Teraz możemy cieszyć się nową produkcją, a dokładnie filmem „Nędzarz i madame” o św. Albercie Chmielowskim, którego głównym przesłaniem jest pragnienie wolności, motywujące działania bohatera i prowadzące do moralnego zwycięstwa.

 

 

– Wsparcie organizacji pożytku publicznego, jaką jest Fundacja „Nasza Przyszłość”, jest w zasięgu każdego z nas. Potrzeba jedynie świadomej decyzji i pierwszego kroku, który w naszej radiowej rodzinie wielu już podjęło. Za to, co już wspólnie udało się nam zrobić, bardzo dziękujemy – podkreślił o. Grzegorz Mój CSsR w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Z kolei Witold Ludwig, reżyser filmów „Zerwany kłos” oraz „Nędzarz i Madame”, przypomniał wzruszające słowa o roli kultury, które wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II w przemówieniu skierowanym do UNESCO w 1980 roku.

„Pochodzę z narodu, który wielokrotnie skazywany był na zagładę, a jednak mógł przetrwać dzięki kulturze” – mówił wówczas św. Jan Paweł II.

Fundacja „Nasza Przyszłość” wybiega myślą kilka pokoleń naprzód.

– Wychowanie dzieci i młodzieży, formacja duchowa młodego pokolenia oraz animacja kultury o wysokich walorach etycznych i humanistycznych to zadania, które wypełnia z najwyższą gorliwością. Towarzyszy temu Rodzina Radia Maryja, która wspiera te dzieła 1 proc. podatku dochodowego – podkreślił Witold Ludwig w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Reżyser zaznaczył, że to właśnie dzięki ofiarności mogły powstać m.in. filmy „Zerwany kłos” (2017) oraz „Nędzarz i madame” (2021/2022). Zwrócił również uwagę, że dzięki kinematografii przesłanie Ewangelii oraz przepięknej polskiej kultury dociera do niezliczonej rzeszy widzów poprzez ekrany kin.

– Pan Jezus powiedział: Głoście Ewangelię na dachach. Dziś tym areopagiem są media, a także kina. Wierzymy, że pomoc okazywana poprzez przekazanie 1 proc. podatku wypełnia misję daną nam przez Papieża Polaka. Wszystko to czynimy dla dobra ludzi i Kościoła – podnosił Witold Ludwig.

Cały artykuł Jacka Sądeja można przeczytać [tutaj].

 

Jacek Sądej/NaszDziennik

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl