fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] L. Kochanowicz-Mańk: Możemy pomóc Fundacji „Nasza Przyszłość”

Dla nas, którzy otrzymują PIT, jest to pierwszy dzień i pierwszy krok, który możemy zrobić, żeby pomóc Fundacji Nasza Przyszłość i przekazać 1% swojego podatku – mówiła w środę na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

Wszyscy podatnicy powinni dzisiaj otrzymać formularze PIT, bez których nie można rozliczyć się z urzędem skarbowym. Dzięki tym dokumentom możemy także przekazać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, w tym na Fundację „Nasza Przyszłość”.

– Dla nas, którzy ten PIT otrzymują, jest to pierwszy dzień i pierwszy krok, który możemy zrobić, żeby pomóc Fundacji „Nasza Przyszłość” i przekazać 1% swojego podatku – wskazała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis przypomniała, że „renciści i emeryci, którzy nie dokonują żadnych rozliczeń, (…) nie musieli czekać na PIT 40A z ZUS-u bądź KRUS-u, tylko mogli wypełnić oświadczenie o przekazanie 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego na tzw. PIT-OP”.

– Natomiast ci renciści i emeryci, którzy mogą i chcą wykonać jakieś odliczenia od swojego dochodu i mają do tego uprawnienia, muszą wypełnić PIT 37 – taki, jaki wypełniają pracownicy i wtedy rzeczywiście ten PIT, który otrzymują dzisiaj, służy do tego, żeby takiego rozliczenia dokonać.

Lidia Kochanowicz-Mańk wskazała, że w wypełnieniu PIT pomóc może fundacja.

– My również pomagamy wypełniać te PIT-y w różnych naszych punktach, można je znaleźć na stronie internetowej Radia Maryja, albo Fundacji „Nasza Przyszłość” czy Fundacji Lux Veritatis. Urzędy Skarbowe również pomagają takie PIT-y wypełnić – zaznaczyła.

Jak wskazała, Fundacja „Nasza Przyszłość” od wielu lat „realizuje jeden główny cel, tzn. wychowuje „młodzież i nasze dzieci w duchu patriotycznym, narodowym, katolickim”. To jest bardzo ważne – dodała.

Cała rozmowa z Lidią Kochanowicz dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj