fot. fnp.pl

Fundacja „Nasza Przyszłość” zachęca do przekazywania 1 % podatku

Organizacje pożytku publicznego, a wśród nich Fundacja „Nasza Przyszłość”, zachęcają do przekazania 1 % podatku. Termin na rozliczenie się z dochodów osiągniętych w ubiegłym roku dla większości podatników upływa 30 kwietnia. Niewykluczone, że ze względu na pandemię zostanie on przedłużony. Deklarację podatkową możemy jednak już teraz przesłać drogą elektroniczną lub skorzystać z usługi „Twój e-PIT”.

Na 1 % naszego podatku, jak co roku, liczą organizacje pożytku publicznego. Do otrzymania środków jest uprawnionych ponad 8 tys. podmiotów. Wśród nich m.in. fundacja „Nasza Przyszłość”, która od lat kształtuje patriotyczne postawy wśród dzieci i młodzieży. [czytaj więcej]

Szymon Cieślar, dyrektor fundacji „Nasza Przyszłość”, zaznaczył, że przekazanie 1 % to prosty gest, który może uczynić wiele dobra.

– Misją naszej fundacji jest, jak sama nazwa wskazuje, dbanie o naszą przyszłość. Właśnie te środki pomagają dbać o naszą kulturę, tradycję narodową, działania na rzecz młodzieży. I tak mamy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, mamy liceum i szkołę podstawową w Szczecinku i wiele innych działań, które podejmujemy, ale to jest kropelka w morzu zdarzeń, które, dzięki Państwa pomocy, mogą mieć miejsce. Nie rezygnujcie Państwo z możliwości podjęcia decyzji o tym, gdzie te pieniądze będą przekazane, bo inaczej zadecydują o tym urzędnicy. Postarajmy się o to, by przekazać jeden procent fundacji „Nasza Przyszłość”, bo razem możemy zrobić wiele dobrego – powiedział Szymon Cieślar.

Jeżeli w ubiegłym roku podatnicy skorzystali z usługi Twój e-Pit i wpisali numer KRS fundacji, to będzie on widoczny także w bieżącym zestawieniu.

1 % podatku mogą przekazać także emeryci i renciści. Jeżeli jest to ta sama organizacja co w ubiegłym roku, to nie trzeba składać dodatkowych dokumentów.

Podatnik, który chce zmienić odbiorcę jednego procenta, powinien dostarczyć do urzędu skarbowego wypełniony druk PIT-OP.

RIRM

drukuj