fot. fnp.pl

Dar Rodziny Radia Maryja dla potrzebujących

Fundacja „Nasza Przyszłość” przygotuje paczki świąteczne dla osób przebywających w hospicjach. Te upominki to dar Polaków, przekazany w tym roku w jednym procencie dla Fundacji.  

Dobre książki dla dzieci i dorosłych, słodkości, i oczywiście opłatek – to wszystko znajdzie się w paczkach świątecznych, jakie Fundacja „Nasza Przyszłość” przygotowuje dla osób, które są w hospicjach stacjonarnych i domowych.  W kompletowanie tych paczek zaangażowała się młodzież z gimnazjum i z liceum w Szczecinku, prowadzona przez Fundację „Nasza Przyszłość”

– Jest to inicjatywa łącząca wszystkich tych, którzy obdarowali Fundację, tych którzy są w Fundacji – mówię o uczniach – i tych, do których te paczki kierujemy – podkreśliła Lidia Kochanowicz.

Środki na przygotowanie paczek świątecznych dla osób ciężko chorych pochodzą z jednego procenta.

– Fundacja Nasza Przyszłość pierwszy raz otrzymała ten 1 proc. podatku od naszych darczyńców. On oczywiście jest bardzo przemyślanie kierowany na różne inicjatywy. Głównie na inicjatywy edukacyjne dla młodzież w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, ale nie tylko. Chodzi o to, żebyśmy krzewili naszą tradycję narodowa, polskość i patriotyzm – dodała Lidia Kochanowicz.

Tak też będzie w nowym roku, kiedy już po raz drugi Fundacja „Nasza Przyszłość” będzie miała możliwość otrzymania od nas wszystkich jednego procenta z naszych dochodów. Ten jeden procent będziemy mogli przekazać w rocznym rozliczeniu podatku PIT.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj