fot. fnp.pl

1,5 % podatku na Fundację „Nasza Przyszłość” to inwestycja w młodzież

Nie 1, a 1,5 % podatku – tyle w tym roku można przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wśród nich jest Fundacja „Nasza Przyszłość”.  

Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się z fiskusem poprzez usługę Twój e-PIT.

– Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała blisko 24 mln zeznań dla podatników – powiedziała Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Wiele osób już rozliczyło się z Urzędem Skarbowym. W tym roku można przekazać więcej pieniędzy na rzecz organizacji pożytku publicznego.

– Poczynając od rozliczenia za rok ubiegły możemy przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego nie 1, a 1,5 % podatku – zaznaczył Dariusz Strugliński, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Dla organizacji pozarządowych 1,5 % naszego podatku to realne wsparcie, dzięki któremu mogą pomagać potrzebującym.

– Aby przekazać swoje 1,5 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, najprościej jest zrobić to logując się na usługę Twój e-PIT. Wybieramy tam zakładkę „organizacja pożytku publicznego” i wpisujemy numer KRS – podkreśliła Agnieszka Targosz z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu.

W zeznaniu podatkowym jest więc specjalna rubryka, w której wpisujemy numer KRS organizacji. Jedną z organizacji pozarządowych, na którą możemy przekazać 1,5 % swojego podatku, jest Fundacja „Nasza Przyszłość”.

– Bardzo się obawiamy, że będzie mało tych pieniędzy i nie będziemy mogli zrobić wielu rzeczy. Dlatego prosimy wszystkich – mówcie w swoich rodzinach, swoim najbliższym. Zmobilizujmy się wszyscy do tego, żeby pomóc w wychowaniu dzieci i młodzieży – apelował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Skąd biorą się te obawy? W zeszłym roku podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tys. złotych. Oznacza to, że większa niż wcześniej grupa podatników w ogóle nie zapłaci podatku dochodowego. Tym samym spadnie liczba osób, które będą dokonywać odpisu na rzecz organizacji pożytku publicznego.

– My wiemy, że jeżeli chodzi o naszą organizację, o Fundację „Nasza Przyszłość”, ona jest wspierana głównie przez ludzi mniej zamożnych. Są to emeryci, renciści (…), osoby, które mają otwarte serce – zwróciła uwagę Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

Fundacja „Nasza Przyszłość” od wielu lat kształtuje patriotyczne postawy wśród dzieci i młodzieży. Dzięki pieniądzom z 1 % przekazanym Fundacji „Nasza Przyszłość” tysiące młodych ludzi wzięło udział w warsztatach medialnych. Sfinansowano także m.in. produkcję filmu „Nędzarz i Madame” o św. bracie Albercie.

– Film „Nędzarz i Madame” ukazuje duchowe i artystyczne drogi św. brata Alberta, który zainspirował wybory życiowe Karola Wojtyły – wyjaśnił  Witold Ludwig, reżyser ekranizacji.

Piotr Noworol jest przedsiębiorcą z Wrocławia. Prowadzi dwie firmy, zatrudnia 30 osób. Od wielu lat wspiera Radio Maryja i Telewizję Trwam.

– Dlaczego to robię? Od tzw. papki medialnej, mediów „mętnego nurtu”, Radio Maryja i Telewizja Trwam wyróżniają się zdecydowanie tym, że mówią prawdę – zaznaczył.  

– Wszelkie informacje na temat, jak przekazać 1,5 % podatku i jak wypełnić PiT, znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.fnp.pl, jak również na stronie Radia Maryja – poinformował Szymon Cieślar, dyrektor Fundacji „Nasza Przyszłość”.

Na obu stronach jest też dostępny bezpłatny program, który pomaga wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe.

– Musimy się mobilizować. I jeżeli ja nie mogę przekazać tego 1,5 % podatku, ponieważ nie będę miał z czego, to mobilizujmy nasze dzieci, nasze wnuki, naszych sąsiadów – zaapelowała Lidia Kochanowicz-Mańk.

Przekazanie 1,5 % podatku na Fundację „Nasza Przyszłość” jest bardzo proste. W odpowiednie pola w deklaracji podatkowej należy wpisać KRS fundacji, czyli: 0000091141 oraz kwotę 1,5 % podatku.

TV Trwam News

drukuj