fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Szczecinek: Sukces szkoły prowadzonej przez Fundację Nasza Przyszłość

Sukces Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku. Maturzyści szkoły prowadzonej przez Fundację Nasza Przyszłość uzyskali najwyższy wynik zdawalności matur. W 9-stopniowej tzw. skali staninowej uzyskali najwyższe 9. miejsce. Wyniki matur uczniów przekraczały aż 95 procent.

Prywatne Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa w Szczecinku zostały założone przez Fundację Nasza Przyszłość w 1998 roku.

Powodem powołania szkół do życia była chęć i potrzeba przede wszystkim kształcenia młodzieży i wychowywania w oparciu o nauczanie Kościoła czyli wychowywania w duchu katolickim, który ściśle określa normy i zasady, których w dzisiejszym świecie wydaje się brakować. Dlatego ta szkoła jest tak potrzebna i spełnia swoją rolę przede wszystkim wychowawczą, ale również edukacyjną – podkreślił Szymon Cieślar, dyrektor Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej w Szczecinku.

I jak pokazują wyniki ostatnich matur, spełnia tę rolę bardzo dobrze. Powołanie do życia szkół miało na celu kształcenie na najwyższym poziomie – tak by absolwenci szkoły byli dobrze wychowani, ale również bardzo dobrze wykształceni – powiedział Szymon Cieślar.

Niezmiennie nasze szkoły plasują się w najwyższych wynikach. Tak jest od lat. W tym roku w sposób szczególny możemy pochwalić wynikami matur, które mieszczą się w 9stopniowej skali staninowej na miejscu 9. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie szczecineckim, która ma zdawalność 100 procent. To też jest nasza norma i wyniki utrzymujące się od lat – zaznaczył Szymon Cieślar.

Takie wyniki sprawiają, ze placówka prowadzona przez Fundację Nasza Przyszłość jest w czołówce najlepszych szkół w Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj