Eucharystyczne Jerycho o zatrzymanie pandemii koronawirusa

Eucharystyczne Jerycho to akcja modlitewna, którą rozpoczęli kapłani z parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Księża każdego dnia o godz. 15.00 przechodzą ulicami miasta z Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami świętych i błogosławionych. Po drodze nieustannie odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz błogosławią wiernych i modlą się w ich intencjach.

W inicjatywę może włączyć się każdy bez wychodzenia w domu, wystarczy codziennie o godz. 15.00 odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Organizator akcji, ks. Łukasz Plata z parafii św. Kazimierza z Nowym Sączu, zachęca do duchowej łączności w modlitwie.

– Zadałem sobie takie pytanie „Co zrobiłby Jezus w czasie epidemii koronawirusa?” i Pan Bóg dał takie wewnętrzne poruszenie, takie odczucie ogromnego pragnienia Pana Jezusa, jakie może być właśnie w tych ludziach, którzy po raz pierwszy od wielu, wielu lat nie mogą iść do kościoła. Zachęcamy ludzi, aby łączyli się z nami, aby wołając nieustannie „Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata”, poruszać niebo i gładzić tą modlitwą koronawirusa – powiedział ks. Łukasz Plata.

Akcja Eucharystyczne Jerycho potrwa do soboty 21 marca. Odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia ulicami Nowego Sącza będzie jednak kontynuowane i zakończy się 19 kwietnia w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

RIRM

drukuj