Warszawa: 22 czerwca – wykład Non possumus – uwięziony za Prawdę

W ramach cyklu – Wokół myśli Jana Pawła II, w diecezji warszawsko-praskiej wznawiane zostają wykłady organizowane przez Akcję Katolicką. Najbliższe spotkanie odbędzie się 22 czerwca i będzie poświęcone internowaniu Prymasa Wyszyńskiego. Prelegentem będzie Wiesława Dłubak-Bełdycka.

Zwieszony z powodu epidemii cykl wykładów „Wokół myśli Jana Pawła II” zostaje wznowiony. Najbliższe spotkanie odbędzie się w podziemiach katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze 22 czerwca o godz.19.00 – poinformowano na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

„Wiesława Dłubak-Bełdycka opowie o przyczynach internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego, miejscach jego przetrzymywania oraz o wielkich programach duszpasterskich, jakie przygotował Prymas Polski w czasie swego uwięzienia w latach 1953-1956” – podano.

W ubiegłych miesiącach w ramach cyklu gośćmi byli m.in.: ks. prof. Jacek Grzybowski, który podjął temat „Naród i społeczeństwo w nauczaniu Jana Pawła II”, ks. prof. Waldemar Chrostowski, który wygłosił konferencję zatytułowaną „Nie byłoby na stolicy Piotrowej tego Papieża-Polaka… – Prymas Tysiąclecia darem dla Polski, Kościoła i świata”, czy prof. Grzegorz Łęcicki, który omówił rolę mediów audiowizualnych w nauczaniu Jana Pawła II.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl