fot. PAP/EPA

Benedykt XVI powróci w poniedziałek z Niemiec do Watykanu

Emerytowany papież Benedykt XVI wróci w poniedziałek z Niemiec do Watykanu – ogłosił rzecznik diecezji w Ratyzbonie, gdzie przebywa on u chorego starszego brata. Poleciał do Bawarii w czwartek, gdy pogorszył się stan zdrowia 96-letniego księdza Georga Ratzingera.

Według informacji przekazanych przez rzecznika diecezji niemieckiej agencji katolickiej KNA, cytowanego przez oficjalny portal Vatican News, emerytowany Papież odleci z Monachium w poniedziałek rano.

Gdy 93-letni Benedykt XVI poleciał do swej ojczyzny w trybie pilnym na wiadomość o pogorszeniu się stanu zdrowia brata, Watykan informował, że pozostanie tam tak długo, jak będzie to konieczne. Zatrzymał się w gmachu seminarium w Ratyzbonie i większość czasu spędza w domu brata w tym mieście. Nie pokazuje się publicznie.

Papież Benedykt XVI opuścił po raz pierwszy Włochy od swej rezygnacji w 2013 roku. Od tego czasu mieszka w rezydencji w Ogrodach Watykańskich. Poprzednim razem był w Niemczech z wizytą apostolską w 2011 roku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl