28 lutego Benedykt XVI spotka się z kardynałami

Za tydzień, 28 lutego Ojciec Święty o godz. 11 spotka się i osobiście pozdrowi każdego z księży kardynałów obecnych w Rzymie. Spotkanie odbędzie się w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiej.

Jak poinformowała Prefektura Domu Papieskiego będzie to ostatnie wystąpienie publiczne Ojca św. Benedykta XVI przed rezygnacją z posługi Biskupa Rzymu.

Tego samego dnia o godz. 17. Papież opuści Watykan i na pokładzie śmigłowca uda się do Castel Gandolfo, gdzie zostanie przyjęty przez duchowieństwo i mieszkańców tego miasteczka. O godz. 20. rozpocznie się sede vacante.

Ks. bp. Czesław Stanula CSsR, ordynariusz diecezji Itabuna w Brazylii odnosząc się do rezygnacji Benedykt XVI z urzędu akcentuje, że gest ten jest jak gdyby wielkim kazaniem.

– Fakt rezygnacji Benedykta XVI, z posługi Papieża zaskoczył wszystkich na świecie, także  nas w Brazylii. Ale analizując osobę Papieża, jego sposób myślenia i nauczaniu widać konsekwencję. Poinformował, że rezygnuje z powodu niezdolności fizycznej. Ten gest jest  pełny podziwu. Z jednej strony wyraża otwarcie się Papieża na nowe. Widzi że ewangelizacja mogłaby ucierpieć przez ograniczenia – przez wiek. Papież chce by Ewangelia była głoszona z całym entuzjazmem, z wszystkimi wymaganiami – jaka jest również obecność fizyczna w różnych momentach dla Kościoła. Pokazał też że nie jest przywiązany do władzy. Dlatego my mu dziś dziękujemy mu za wszystko, modlimy się w jego intencji, jednocześnie modlimy się także za nowego Papieża – powiedział ks. bp. Czesław Stanula CSsR.

RIMR

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl