fot. twitter.com

W Stawiszy odbędzie się dziś dziękczynienie za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II

W Stawiszy w województwie małopolskim odbędzie się dziś dziękczynienie za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Podczas uroczystości odpustowej w kościele Przemienienia Pańskiego poświęcone zostaną pomnik Papieża Polaka przed świątynią i kaplica ku jego czci znajdująca się w podziemiach kościoła.

Uroczystości przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. [czytaj więcej] 

Do powstania pomnika i kaplicy ku czci Papieża Polaka przyczynił się m.in. pochodzący ze Stawiszy ks. prałat Mirosław Król. Kapłan wskazał, że Stawisza to mała miejscowość, ale jednocześnie wielki punkt, gdzie będzie szerzony kult św. Jana Pawła II.

– Abyśmy tak nie tylko wspominali go, nie tylko ten pomnik i ta kaplica, która tam powstała, przypominała nam o nim, ale żeby nam przypominały o tym wielkim testamencie i dziedzictwie, jakie nam zostawił. Powiem szczerze, że w tej małej wiosce, może z jakimś tam trudem, ale powstało to dzieło, bo zaangażowali się ludzie, a wydaje mi się, że jeszcze trudniej nam czasami zaangażować się w to, żeby iść śladami świętego Jana Pawła II, żeby ten jego testament wypełniać, żeby coraz bardziej żyć jak on. Te zewnętrzne znaki będą nam przypominać o tym, abyśmy nie lękali się, ale pamiętali, że w Krzyżu Chrystusa jest nasze zwycięstwo – powiedział ks. prałat Mirosław Król.

Na uroczystości do Stawiszy przybędzie też ks. bp Wiesław Lechowicz. Prawdopodobnie pojawi się na nich także przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl