[TYLKO U NAS] O. A. Laskosz CSsR: Niech dziedzictwo zostawione przez św. Jana Pawła II będzie na nowo odtworzone w naszych sercach

Niech to dziedzictwo, które zostawił nam św. Jan Paweł II, będzie od początku przyjmowane i niejako na nowo odtworzone w naszych sercach, bo przecież był to największy święty pośród naszych rodaków – powiedział w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

W sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trwają „Dni ze św. Janem Pawłem II”, które mają przygotować uczestników do liturgicznego wspomnienia polskiego Papieża. Wydarzenie rozpoczęło się 13 października.

– W niedzielę o godzinie 12.00 odbyła się Msza św., którą celebrował o. Jan Król CSsR, a o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, głosił kazanie. Później była piękna procesja fatimska. W czasie tej Mszy św. dziękowaliśmy za wszystkich, którzy podjęli inicjatywę modlitwy i postu w intencji Ojczyzny – akcentował o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Kolejne dni to przygotowywanie naszych serc na spotkanie ze św. Janem Pawłem II. Będzie to 22 października. Wtedy przypada liturgiczne wspomnienie polskiego Papieża – dodał.

Duchowny zaznaczył, że „zaproszone są przeróżne wspólnoty”, m.in.: Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna, stowarzyszenia Kresowe czy ratownicy medyczni.

– Również ludzie starsi – na nich bardzo liczymy, zwłaszcza w ewangelizacji. Wiemy, jak bardzo potrzebni są dziadkowie, aby wnukowie byli w sposób szczególny ukierunkowani na Jezusa Chrystusa. (…) Jutro jest wyjątkowy dzień, ponieważ spotyka się Straż Miejska, Wołyniaki i Ci, których rodziny zostały pomordowane na Wschodzie. Wieczorem przybywa Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna. W kolejnych dniach siostry zakonne będą prosić o powołania kapłańskie i zakonne, ale także mamy wyjątkowy dzień poświęcony chorym. Oni w piątek mają swoją Mszę świętą. O godz. 16.00 w piątek dzieci z udziałem Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz kobiet w stanie błogosławionym będą uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza – mówił kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Jak zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR, „sobota też jest wyjątkowym dniem, bo będzie to rozpoczęcie roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej”.

– Pomodlimy się wtedy za studentów i profesorów. Wieczorem ze Wspólnotą Neokatechumenalną będziemy modlić się o pokój na świecie, bo widzimy, że jest on zagrożony w różnych częściach świata. W niedzielę z Tuchowa przybędą ojcowie z braćmi klerykami. Będziemy wypraszać powołania do Redemptorystów – wskazał.

Cały program „Dni ze św. Janem Pawłem II” dostępny jest [tutaj].

Duchowny przypomniał również, że „16 października jest dniem wyjątkowym, bo można uzyskać odpust zupełny”.

– A więc 16 i 22 października. Jan Paweł II zaprasza. Niech to dziedzictwo, które nam zostawił, będzie od początku przyjmowane i niejako na nowo odtworzone w naszych sercach, bo przecież był to największy święty pośród naszych rodaków – powiedział kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Cała rozmowa z o. Andrzejem Laskoszem CSsR dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl