Senatorzy zbiorą się dziś na dwudniowym posiedzeniu

Senat rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie. Parlamentarzyści wyższej izby parlamentu zajmą się m.in. projektem uchwały upamiętniającej bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

W tym roku przypada 70. rocznica urodzin kapelana „Solidarności” bestialsko zamordowanego przez funkcjonariuszy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa w 1984 r.

Z tego powodu senatorowie chcą uchwałą oddać cześć wybitnemu Polakowi. W Senacie będzie można też obejrzeć wystawę poświęconą bł. księdzu Jerzemu.

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko to wielka postać polskiej historii – Kościoła w Polsce. W związku z powyższym, sprawą oczywistą było, że okrągła rocznica 70-lecia jego urodzin jest okazją nie tylko do wystawy okolicznościowej, ale również do wyrażenia naszego senackiego stanowiska w sprawie tej wybitnej postaci. I dlatego złożyliśmy projekt uchwały okolicznościowej oddającej dzieło i życie bł. ks. Jerzego i zrobili to senatorowie i Prawa i Sprawiedliwości, i Platformy Obywatelskiej. W tej chwili został ujednolicony tekst i będzie to wspólne stanowisko całego Senatu – powiedział senator Jan Maria Jackowski.

Podczas dwudniowego posiedzenia senatorowie zajmą się również nowelizacjami ustaw o komornikach sądowych i egzekucji oraz o pracownikach samorządowych.

Poza tym podczas obrad pracować będą nad ustawą o przedsiębiorstwie państwowym Porty Lotnicze oraz nad projektem o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, który zakłada wprowadzenie opłat za używane w sklepach torebki foliowe.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl