fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm: trwa konferencja „Orędzie wolności Jana Pawła II – w 40. rocznicę I pielgrzymki do Polski”

W Sali Kolumnowej Sejmu RP rozpoczęła się konferencja zatytułowana: „Orędzie wolności Jana Pawła II – w 40. rocznicę I pielgrzymki do Polski”. Rano uczestnicy sympozjum zebrali się na wspólnej modlitwie w sejmowej kaplicy. Eucharystii przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński.

Konferencja jest okazją do przypomnienia wizyty papieża Jana Pawła II w naszym kraju, ale także słów, jakie wówczas wypowiedział do Polaków.

Poseł Robert Telus, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, podkreśla, że miały one wpływ na Polskę, Europę i świat.

– Chcemy rozmawiać, chcemy rozważać naukę Jana Pawła II w dziedzinie wolności i demokracji. Chcielibyśmy przede wszystkim te aspekty zauważyć. Oczywiście, chcemy też bardzo mocno podkreślić rolę Jana Pawła II, jego nauki, w odzyskaniu wolności, w walce o wolność naszego narodu, z podkreśleniem jego nauki o wolności w Europie i na całym świecie – wskazuje poseł Robert Telus.

Organizatorem konferencji jest Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Po południu uczestnicy spotkania przejdą na Plac Piłsudskiego. Tam będą się modlić przed Krzyżem upamiętniającym papieską wizytę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl