Rząd pochyli się nad propozycjami zmian w prawie pracowniczym

Rząd zajmuje się dziś propozycjami zmian dotyczących ułatwienia i pomocy w korzystaniu z prawa do swobodnego przepływu pracowników wewnątrz Unii Europejskiej.

Zmiany przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekt wynikający z unijnego prawa ma zapewnić m.in. wsparcie równego traktowania takich osób i przeciwdziałać ich dyskryminacji.

Chodzi o wdrożenie dyrektywy Parlamentu Europejskiego z 2014 roku – mówi wiceszef resortu Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

– Ona ma poprawić sytuację pracowników, m.in. poprzez możliwość dochodzenia roszczeń na drodze sądowej, zarówno przez pracowników, jak i członków ich rodzin, również w zakresie organizowania się w związki zawodowe, ale najważniejszą zmianą, którą dokonujemy, jest to, że przenosimy możliwość udzielania porad prawnych, ale również pomocy prawnej dla pracowników przez Państwową Inspekcję Pracy. To także PIP będzie ośrodkiem wiodącym, który będzie udzielać wszelkiej pomocy pracownikom – podkreśla wiceminister Stanisław Szwed.

Rząd zajmie się także projektem przekształcającym od 1 października Akademię Obrony Narodowej w Warszawie w Akademię Sztuki Wojennej.

Nowa Akademia ma realizować zadania określone przez MON, odpowiadające potrzebom sił zbrojnych, „stanowiąc ich zaplecze analityczne i eksperckie”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl