fot. PAP/Paweł Kula

MSZ: Trwają poszukiwania jachtu z polską załogą zaginionego na Atlantyku

Trwają poszukiwania jachtu z polską załogą zaginionego na Oceanie Atlantyckim, na terytorium nadzorowanym przez żandarmerię na Martynice – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W niedziele rano media poinformowały, że dwójka Polaków zaginęła w trakcie samotnego rejsu dookoła świata. Według TVN24, na pokładzie byli 74-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta, którzy wypłynęli z Madery na Barbados na początku listopada.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, ze polskie służby konsularne „pozostają w bieżącym kontakcie z właściwymi instytucjami na Martynice i Barbadosie, które realizują czynności poszukiwawcze na wodach pozostających pod nadzorem tych terytoriów, w tym z Centrum Operacyjnym Poszukiwań Morskich Żandarmerii na Martynice, a także z rodziną poszukiwanych żeglarzy”.

Nasze służby zadeklarowały wszelką niezbędną pomoc ze strony władz polskich” – zaznaczyło MSZ.

Resort dodał, że o trwającej akcji poszukiwawczej powiadomione zostały też służby przybrzeżne wysp regionu oraz jednostki pływające należące do Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Czynności poszukiwawcze utrudnia znaczna odległość od brzegów Barbadosu, ok. 300 mil morskich, i Martyniki, ok. 600 mil morskich” – wyjaśniło MSZ.

PAP/RIRM

drukuj