Min. Waszczykowski uda się do Budapesztu

Szef MSZ Witold Waszczykowski weźmie udział w Budapeszcie w spotkanie szefów dyplomacji państw V4 oraz szefów MSZ Austrii, Chorwacji i Słowenii. Wśród poruszanych tematów ma być: współpraca w zakresie rozwoju infrastruktury energetycznej, technicznej oraz internetowej.

Dzisiejsze spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej z ministrami spraw zagranicznych Austrii, Chorwacji i Słowenii odbędzie się w ramach węgierskiej prezydencji w V4.

„Tematami rozmów szefów dyplomacji będzie współpraca w zakresie rozwoju infrastruktury energetycznej, technicznej oraz internetowej (interconnectivity), sytuacja na Ukrainie oraz relacje z krajami z Bałkanów Zachodnich” – poinformowało biuro prasowe MSZ.

1 lipca br. Węgry przejęły przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej po Polsce i będą kierowały pracami V4 do połowy 2018 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl