fot. PAP/Marcin Obara

Komisja weryfikacyjna ogłosi dziś kolejne decyzje ws. nieruchomości w Warszawie

Komisja weryfikacyjna ogłosi dziś kolejne decyzje dotyczące nieruchomości przy ul. Borzymowskiej w Warszawie. W ubiegłym tygodniu gremium uchyliło cztery decyzje prezydenta stolicy o przyznaniu ponad 5,5 mln zł odszkodowania za nieruchomości przy tej ulicy.

Komisja Weryfikacyjna zdecydowała także, że przekaże prezydentowi Warszawy wszystkie cztery uchylone decyzje do ponownego rozpatrzenia.

Członek Komisji Weryfikacyjnej poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński spodziewa się dziś podobnych rozstrzygnięć. Zwrócił też uwagę, że w agendzie spotkania są jeszcze inne ulice.

– Już wcześniej komisja weryfikacyjna rozpatrując część decyzji dotyczących właśnie ul. Borzymowskiej w grudniu poprzedniego roku, uchyliła decyzję co do części tych nieruchomości. Nakazała pani prezydent ponownie rozpatrzyć te decyzje, które dotyczą kompleksu, do którego Robert M., Marzena K. i Janusz P. otrzymali z miasta odszkodowanie i to są dziesiątki milionów złotych. Uważamy, że urzędnicy stołecznego ratusza zbyt powierzchownie badali sprawę między innymi w kontekście tego, czy to odszkodowanie należy płacić – wskazał poseł Jan Mosiński.

Gen. Ludowego Wojska Polskiego Marian Robełek nabył roszczenia do kilku Warszawskich nieruchomości. Komisja pozyskała od niego 6,5 mln zł tytułem zwrotu nienależnego świadczenia za nieruchomość przy Mokotowskiej 40.

W grudniu ubiegłego roku komisja weryfikacyjna uchyliła przyznanie w latach 2010-2012 ponad 3 mln zł odszkodowania za nieruchomości przy ulicy Borzymowskiej. Łącznie za tereny przy tej ulicy przyznano ok. 20 mln zł odszkodowania.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl