fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje kolejnego świadka

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłucha dzisiaj dwóch świadków. O godzinie 9.00 rozpoczęło się przesłuchanie Romana Namysłowskiego, byłego zastępcy szefa zespołu problemowego do spraw podatków pośrednich Rady Konsultacyjnej Prawa Podatkowego przy Ministerstwie Finansów.

Śledczy pytają o zadania zespołu w kontekście luki VAT. Czy do zespołu dochodziły sygnały o problemie? Jeśli tak, to jakie działania podejmowano? – takie pytania zapewne padną w czasie przesłuchania. Członek komisji poseł Wojciech Murdzek wskazuje, że choć do końca prac pozostaje niewiele czasu, to komisja ma wciąż do przepracowania duży materiał.

– Założenie jest takie, że intensywnie myślimy o raporcie końcowym i pewne wnioski są gotowe, aby były umieszczone w dokumencie, ale przesłuchania ciągle trwają. Jeszcze jest bardzo długa lista świadków. To pokazuje ogrom tego przedsięwzięcia. Myślę, że będzie taka metodologia, iż raport będzie powstawał równolegle do kolejnych przesłuchań, a dyskusje nad zapisami raportu być może sprawią, że kogoś jeszcze zaprosimy jako świadka – mówił Wojciech Murdzek.

Jeszcze dziś zeznania ma złożyć Paweł Oracz, były dyrektor Departamentu Informatyki Ministerstwa Finansów. Komisja bada lata 2007-2015. Według szacunków, w tym czasie Skarb Państwa z tytułu wyłudzeń VAT stracił ok. 250 mld zł.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl