fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Trwa zamknięte posiedzenie ws. działań MON związanych z katastrofą smoleńską

Trwa zamknięte posiedzenie posłów z sejmowej Komisji Obrony Narodowej, którzy wysłuchują informacji o działaniach MON ws. działań związanych z katastrofą smoleńską.

Zamknięte posiedzenie zostało zorganizowane na wniosek posłów opozycji. Politycy pytają m.in. o koszty, jakie zostały poniesione w związku z wyjaśnianiem tragedii.

Przy MON działa specjalna podkomisja. Dziś ma być przedstawiony zakres prac, jakie zostały poczynione przez jej ekspertów.

Poseł Bartosz Kownacki, były pełnomocnik części rodzin ofiar, uważa, że opozycja chce zrobić z tej sprawy hucpę.

– W mojej ocenie nie chodzi o wyjaśnienie sprawy, bo dla tej sprawy nie ma pieniędzy, których nie należałoby wydać, aby ją wyjaśnić. Chodzi o to, żeby grzać temat, zainteresować tym media, robić z tego sensację, zamiast rzetelnie i spokojnie wyjaśniać sprawę. Na szczęście to posiedzenie jest zamknięte, więc będzie dużo trudniej politykom opozycji robić z tego hucpę na potrzeby swojego elektoratu – mówił Bartosz Kownacki.

Dla rządu PiS wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest priorytetem. W tym celu politycy powołali podkomisję do ponownego zbadania tragedii. Jednocześnie swoje śledztwo prowadzi prokuratura.

Do katastrofy smoleńskiej doszło 10 kwietnia 2010 r. Zginęło 96 osób, w tym śp. prezydent Lech Kaczyński.

RIRM

drukuj