Premier M. Morawiecki spotka się dzisiaj z prezydent Gdańska A. Dulkiewicz

O godzinie 13.30 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się dzisiaj spotkanie Mateusza Morawieckiego z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Zaproszenie do rozmowy wyszło ze strony szefa rządu.

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Aleksandrą Dulkiewicz to pokłosie sytuacji, do jakiej doszło w poniedziałek w Gdańsku. Dulkiewicz zapowiedziała, że będzie chciała powitać przebywającego tego dnia w Gdańsku premiera i zaprosić go do rozmowy przy „okrągłym stole”.

Prezydent Gdańska wyszła naprzeciwko premierowi, który przechodził z Placu Solidarności do Sali BHP na zorganizowaną przez NSZZ „Solidraność” konferencję naukową w 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Wówczas na ulicy Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła premiera do „okrągłego stołu”.

Pytany w Polsat News o sytuację, Mateusz Morawiecki przyznał, że w ostatnim momencie zauważył Aleksandrę Dulkiewicz i usłyszał głosy. Zaznaczył jednak, że chciałby, żeby z prezydent Gdańska traktowali się poważnie. Stąd zaprosił Dulkiewicz do kancelarii. Zaproponował też, by ”nie brała ze sobą kamer, żeby ta rozmowa była bardzo poważna”.

Dwa dni po sytuacji w Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała, że przyjęła zaproszenie i cieszy się na rozmowę, bo – jak napisała na Twitterze – „mamy ważne sprawy dla Gdańska i Polski”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj